Tevékenységek

A projekt során megvalósítani kívánt fő tevékenységek:

1. PROJEKT-NYITÁS, ELŐKÉSZÍTÉS SZAKASZA: 

1.1 A projektmenedzsment és a szakmai team felállítása: munka-, és egyéb munkavégzésre irányuló szerződések megkötése, feladat és felelősségi körök tisztázása, munkaköri feladatok pontos megfogalmazása.

1.2. A projekt dokumentációs rendszerének kidolgozása: adatlapok, formanyomtatványok, egyéb iratminták, illetve az elektronikus adminisztrációs rendszer kidolgozása.

1.3. Projekt-nyitó konferencia: a nyilvánosság és a célcsoport tájékoztatása érdekében a projekt tartalmának és céljainak bemutatásával.

1.4. Az önkéntes pont beindítása, népszerűsítése: az iroda beindítása, népszerűsítése hirdetések, egyéb szóróanyag terjesztése révén.

1.5. Önkéntesek toborzásának előkészítése, megkezdése: a mentor és kulcsszakértő együttműködésével a toborzási folyamat megkezdése.

1.6. Fogadó szervezetek felkutatásának előkészítése, megkezdése: kulcsszakértő segítségével a toborzási folyamat megkezdése, felhívások kiküldése, együttműködések kialakítása, személyes egyeztetések.

1.7. Alhonlap létrehozása és annak fenntartásának megkezdése, valamint a projekt egyéb nyilvánossági elemeinek beszerzése (tájékoztató tábla, roll up). A honlap készítése és minden egyéb kommunikációs és nyilvánossági elem esetében szem előtt tartjuk a már korábban kidolgozott kommunikációs stratégiát.

1.8. Eszközök beszerzése, üzembe helyezése.

1.9. Marketingtermékek beszerzése: az önkéntes tevékenység és a program népszerűsítését szolgáló termékek, pl. toll, kulcstartó, hűtő mágnes, kitűző beszerzése.

1.10. Önkéntesek számára egyedi póló készíttetése: önkénteseink részére (min. 100 fő) egyedi pólót készíttetünk, melyet az önkéntes tevékenységgel folytatott munkavégzés idején viselhetnek, továbbá a programunk, illetve az önkéntes tevékenység népszerűsítését szolgáló rendezvényeken, fórumokon.

2. PROJEKT-MEGVALÓSÍTÁS SZAKASZA:

2.1. Az önkéntes pont működtetése és az ezzel kapcsolatos tevékenységek megvalósítása:         

2.1.1. Információszolgálat működtetése minden érdeklődő számára az önkéntességgel, az önkéntes pont működésével és az önkéntes programmal kapcsolatban.

2.1.2. Önkéntesek folyamatos toborzása együttműködve a munkaügyi kirendeltségekkel, önkormányzattal, továbbá egyéb kommunikációs eszközökkel (újsághirdetés,plakát,szórólap,rendezvény).

2.1.3. Fogadó szervezetek folyamatos kutatása széles körben, tehát a szociális, egészségügyi és oktatási tevékenységi területen kívül is, jó gyakorlatok bemutatásának eszközét is használva.

2.1.4. Önkéntesek szervezetekhez kapcsolása együttműködve a mentorral és a kulcsszakértővel.

2.1.5. Önkéntes tevékenység folyamatos népszerűsítése (honlap fenntartása, újsághirdetések megjelentetése, szórólapok)

2.2. az önkéntes program és az ezzel kapcsolatos tevékenységek megvalósítása:

2.2.1. Önkéntesek számára ingyenes jogi tanácsadás biztosítása a projekt végéig (önkéntes jog, egyéb). 

2.2.2. Önkéntesek számára ingyenes munkavállalási tanácsadás biztosítása a projekt végéig a munka világában való visszalépés, helytállás segítése érdekében.

2.2.3. Önkéntesek felkészítése az adott programban való részvételre a mentor, a kulcsszakértő és a fogadó szervezetek közreműködésével.

2.2.4. Fogadó szervezetek felkészítése az önkéntesek fogadására: a mentor, a kulcsszakértő és a fogadó szervezetnél kinevezett önkéntes koordinátor segítségével, jó gyakorlatok bemutatásával.

2.2.5. Szakmai vezető képzése, mely a projekt fenntartását is szolgálja.

3. PROJEKT-ZÁRÁS SZAKASZA:

3.1. A projekt eredményeinek értékelés, jó gyakorlatok összegyűjtése.

3.2. Záró esettanulmány elkészítése

3.3. Esettanulmány kiadvány formájában történő megjelentetése, eljuttatása a megyei önkéntes centrumnak és további terjesztése, ajánlása

3.4. Projekt-záró konferencia: eredmények bemutatása.

3.5. A projekt pénzügyi, szakmai lezárása

3.6. Záró dokumentum elkészítése